Brak grafik

Szerokie pasmo możliwości

Bądź w zasięgu internetu...

Szerokopasmowa Polska 2020

W miniony czwartek (tj. 28.01.2016) odbyła się w Warszawie konferencja „Szerokopasmowa Polska 2020”. Konferencja była okazją do podsumowania budowy regionalnych sieci szerokopasmowych i wymiany doświadczeń związanych z budową sieci w ramach perspektywy finansowej 2007-2013.

 

W ramach 14 projektów zrealizowano 29 345,87 km sieci, przy czym do tej pory powstało 2 927 węzłów (w tym 286 szkieletowych i 2 641 dystrybucyjnych), które będą mogły być wykorzystane przez przedsiębiorców telekomunikacyjnych w projektowaniu sieci. Łączna wartość projektów wyniosła ponad 3,24 mld zł.

Regionalne sieci szerokopasmowe to korzyść nie tylko dla mieszkańców, samorządów i gospodarki regionu. To także szansa dla lokalnych przedsiębiorców telekomunikacyjnych na realizację dalszych projektów budowy sieci dostępowych m.in. w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa (PO PC).

W spotkaniu uczestniczyli członkowie zespołu ŁRST oraz Paweł Nowak, Naczelnik Wydziału Społeczeństwa Informacyjnego i Krzysztof Pijanowski, Dyrektor Departamentu Cyfryzacji.

Więcej: polskaszerokopasmowa.pl/aktualnosci