Brak grafik

Szerokie pasmo możliwości

Bądź w zasięgu internetu...

Działanie 8.3 PO IG – zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu

10 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyło się  współorganizowane przez zespół ŁRST, spotkanie pod nazwą  Działanie 8.3 PO IG – zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu. Nowe możliwości samorządu terytorialnego.

Spotkanie zorganizował Wydział do spraw Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego, żeby zachęcić - głównie samorządy - do aplikowania o środki unijne w działaniu 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, którego głównym celem jest zapobieganie tzw. wykluczeniu cyfrowemu z przyczyn społecznych i ekonomicznych.

Najważniejszą zmianą, na którą zwróciła uwagę Elżbieta Kroszczyńska, radca ministra w Departamencie Funduszy Strukturalnych MAiC jest to, że jednostki samorządu terytorialnego zwolnione będą z obowiązku 15%. wkładu własnego w projekcie, który zostanie sfinansowany ze środków budżetu państwa i budżetu środków europejskich.

W spotkaniu, które rozpoczęła Dorota Ryl, wicemarszałek województwa łódzkiego, głos zabrali także przedstawiciele firm, które mogą wesprzeć jednostki terytorialne zarówno w pisaniu wniosku o dofinansowanie, jak i jego późniejszej realizacji. Sala była wypełniona po brzegi ponad 70 przedstawicielami samorządów z całego regionu łódzkiego.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami na temat działania 8.3 na stronie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji.

Artykuł

Multimedia

 Pani Wicemarszałek Dorota Ryl rozpoczyna spotkanie