Brak grafik

Szerokie pasmo możliwości

Bądź w zasięgu internetu...

Dla Operatorów

Łódzka Regionalna Sieć Teleinformatyczna (ŁRST) ma zapewniać możliwość podłączenia każdemu z przedsiębiorców telekomunikacyjnych w sposób niedyskryminujący żadnego z nich. W celu zapewnienia oraz ułatwienia dostępu do infrastruktury zbudowanej w ramach ŁRST, w węzłach szkieletowych oraz punktach dystrybucyjnych zapewniona zostanie rezerwa miejsca oraz mediów które będą mogły zostać udostępnione przedsiębiorcom telekomunikacyjnym z przeznaczeniem na instalację urządzeń lub szaf dystrybucyjnych.

Dostęp do ŁRST jest realizowany z uwzględnieniem kryteriów „otwartości dostępu” oraz „neutralności technologicznej” co przejawia się w szczególności w stosowaniu standardowych interfejsów oraz protokołów komunikacyjnych. Wybrany przez Województwo Operator Infrastruktury administruje siecią, nadzoruje dostęp do sieci oraz usług, z wykorzystaniem specjalistycznych systemów bezpieczeństwa, nadzoru, zarządzania i administracji.

Skontaktuj się z Operatorem Infrastruktury

W pierwszej fazie wybudowany został tzw. projekt pilotażowy, zrealizowany w technologii radiowej na obszarze 5 gmin: Dalików, Łęczyca, Parzęczew, Wartkowice i Zgierz. Następnie sieć szkieletowa oraz - w ramach ŁRST2 - sieć szkieletowa i dystrybucyjna. Całością zarządza Operator Infrastruktury - Infratel Sp z o.o.
Zainteresowanych operatorów informujemy, że jest możliwość świadczenia usług dostępowych z wykorzystaniem ŁRST. Zainteresowanych rozwijaniem działalności na obszarze objętym ŁRST i ŁRST2 zapraszamy do kontaktu ze spółką Infratel.


Strona operatorska spółkiPokaż swoja ofertę na mapie interaktywnej

Jeśli jesteś operatorem tzw. „ostatniej mili”, po zalogowaniu się w zakładce „zaloguj się” możesz umieścić informację o oferowanych przez siebie usługach w wybranych obszarach. Aby to zrobić po zalogowaniu przejdź na mapę interaktywna i wybierz powiat, w którym świadczysz usługi. Następnie po wybraniu gminy zostanie wyświetlona lista miejscowości, w których po wybraniu pola „edytuj dane” możesz wprowadzić informacje dotyczące świadczonej usługi oraz danych kontaktowych. Po zatwierdzeniu zmian informacja musi zostać zweryfikowana i w ciągu 48 godz. pojawi się  na stronie.

Ewentualne uwagi dotyczące tej współpracy prosimy kierować na adres projektu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.