Brak grafik

Szerokie pasmo możliwości

Bądź w zasięgu internetu...

Dla Mieszkańców

ŁRST zapewnia możliwość podłączenia każdemu z przedsiębiorców telekomunikacyjnych na terenie objętym projektem. Dzięki ŁRST przedsiębiorca telekomunikacyjny uzyska dostęp do usług hurtowych, co umożliwi mu budowę sieci lokalnej i oferowanie usług dla mieszkańców.

W pierwszej fazie budowy sieci wybudowany został tzw. projekt pilotażowy, zrealizowany w technologii radiowej na obszarze 5 gmin: Dalików, Łęczyca, Parzęczew, Wartkowice i Zgierz.
Właścicielem infrastruktury jest Województwo a obsługującym jako Operator Infrastruktury zostało wybrane przedsiębiorstwo Infratel Operator Infrastruktury Sp. z o.o.

Z ŁRST w chwili obecnej korzysta kilku operatorów lokalnych:
/pilotaż/
- Teraport Telekom Sp. z o.o.,
- Z.i M. Hynasińscy S.J.,
- Astroline Sp. z o.o.
- Galatea - Dominik Budzowski
- Storm Media.

/sieć szkieletowa i dystrybucyjna/

- KrakMan OKSS Sp. z o.o.
- Gwarcom PHU 
- ComNet Multimedia Sp. z o.o.
- Galatea Internet Provider Sp. z o.o.
- Astroline Sp. z o.o.
- Urząd Miasta Sieradz (sieć Sirman)

Celem poznania oferty na obszarze Państwa zamieszkania, proponujemy zwrócić się bezpośrednio do powyżej wymienionych operatorów.

W ośmiu placówkach medycznych podległych Samorządowi Województwa Łódzkiego, w których są węzły szkieletowe jest objętych także bezprzewodową siecią WiFi. Województwo zapewnia dostęp do bezpłatnej sieci WiFi, jednak z pewnymi ograniczeniami:
- dostęp do sieci może trwać 45 min, ale po 15 min znów się można zalogować;
- szybkość przesyłu nie może przekroczyć 512 kbit/s.
Oznacza to, że nie można obejrzeć pełnometrażowego filmu na Youtube, ale krótki film, który ktoś wstawi na facebookową tablicę – tak. Takie ograniczenia są spowodowane nałożonymi przez UKE na Województwo obostrzeniami, gdyż darmowa sieć nie może stanowić konkurencji dla przedsiębiorców telekomunikacyjnych zatem nie może być usługą wysokiej jakości.

---

Nasza strona oferuje także możliwość sprawdzenia zasięgu Internetu na terenie województwa, a także jego prędkości (dla osób, które już Internet posiadają).

Sprawdź dostęp do Internetu na mapie interaktywnej

Aby sprawdzić dostępność usług Internetu szerokopasmowego w swojej miejscowości należy wybrać powiat i gminę, a na liście miejscowości swoja miejscowość. Uwaga: Na mapie pojawiają się tylko informacje wprowadzone przez operatorów i zatwierdzone przez administratora strony. Jeżeli w Państwa miejscowości znajduje się operator, który nie pojawia się w wykazie na stronie zaproponuj mu przyłączenie się i udostępnienie informacji.

Sprawdź jakiej prędkości przesył oferuje Twój dostawca